ספר לכל - רכש מוסדות

כמעט מפורסמת
מחבר: בכר מיכל
מספר קטלוגי: 31-5497
תאריך יציאה: 2/2012
מספר עמודים: 164
מקור
תיאור:
"אף פעם לא תיארתי לעצמי שהחיים שלי יכולים להשתנות עד כדי כך, בגלל תוכנית טלוויזיה. כאילו יום אחד הייתי שיר מ-ז'2, שיש לה רק עשרים חברים בפייסבוק וחברה אחת במציאות, ולמחרת הייתי שיר כרמי, אחותו של תומר כרמי, שכולם מכירים מהטלוויזיה..."

לשיר כרמי בת ה-13 יש חברה אחת טובה, ציונים בשמַים ופרפרים בבטן בכל פעם שהיא רואה את עומרי גבע מ-ז' 1. אבל היא חושבת ש'חוכמה' אינה תכונה שעשויה למשוך מישהו ובטח לא עוזרת לה להיות מקובלת. לעומת זאת, אחיה תומר בן ה-16, מקבל במבחנים בקושי 80. אבל יש לו מראה של דוגמן, המון חברים וכישרון מוסיקלי, שבזכותו התקבל זה עתה לתוכנית הטלוויזיה הפופולרית, "אתה הכוכב הבא". האם חייה של שיר עומדים להשתנות, עכשיו כשכולם מכירים אותה בתור אחותו של תומר המפורסם? כמה רחוק היא תהיה מוכנה ללכת כדי להתקבל לחבורת הבנות השולטות בכיתה? ומה היא תגלה על חברוּת אמת ועל אהבה ראשונה?

כמעט מפורסמת", ספרה של מיכל בכר, מספר את סיפורה של שיר, נערה מחוננת בת 13 שמרגישה שבעולם שכזה, המאדיר כישרונות בימתיים, ה"כשרון" היחידי שיש לה - להיות חכמה - איננו אטרקטיבי. במיוחד בהשוואה לאחיה הגדול והחתיך תומר, שבזכות כישרונו המוסיקלי ו"הקוואליטי סטאר" שלו, התקבל זה עתה לתוכנית הפופולרית "אתה הכוכב הבא". שיר הופכת, במהירות המוכרת לנו מן המציאות, להיות "אחות של תומר המפורסם" ומתפתה לרחוץ באור הכוכבים שלו על מנת לשדרג את מעמדה החברתי. במקביל, כמו לא מעט ילדים מחוננים, היא מנסה להבין היכן עובר הגבול הדק בין הציפיות החיצוניות הגבוהות ממנה- להביא בכל פעם את ציון המאה הבא- לבין הציפיות שלה מעצמה, ורוצה להצליח להרגיש שזה בסדר לפעמים גם לא להצליח... האם שיר תתפתה לבגוד בחברתה הטובה ביותר בזמן אותן חמש דקות תהילה כדי להפוך למקובלת? מה היא תלמד על עצמה, על חברות אמת, אהבה ראשונה ועל מי הכוכב האמיתי בחייה?

מחיר: 88 ₪
סוג כריכה: רכה

ברוך הבא!

זוהי כניסתך הראשונה לשירות.