ספר לכל - רכש מוסדות

סיפוח עכשיו
מספר קטלוגי: 800-1502009
תאריך יציאה: 3/2015
תיאור:
כבר למעלה משמונים שנה, מתקופת המנדט הבריטי ועד ממשל אובמה, נכשלים כל הניסיונות ליישם את פתרון שתי המדינות. הגיע הזמן לחשוב מחוץ לקופסה. לפני כשנה חוללה המהדורה האנגלית של סיפוח עכשיו רעידת אדמה בפוליטיקה האמריקאית. מושלים, סנאטורים, חברי בית הנבחרים ואפילו מועמדים פוטנציאליים לנשיאות ארצות־הברית, הודו כי תפישתם ביחס למדיניות האמריקאית הרצויה במזרח התיכון השתנתה.

בספר חד, סוחף, מנומק, גדוש בעובדות ושכל ישר, בוחנת קרולין גליק את התפישות השגויות עליהן מתבססת האמונה בפתרון שתי המדינות:

• השד הדמוגרפי: טעויות וסילופים בקנה־מידה נרחב בהערכת גודלה של האוכלוסייה הפלסטינית.

• פרטנר לשלום: התעלמות מהעבר האנטישמי של אש"ף, מהפרות ההסכמים, מהטרור, ומהצהרות ומעשים המעידים כי ההנהגה הפלסטינית אינה מחויבת לשלום אלא להרס המדינה היהודית.

• החוק הבינלאומי: התעלמות מכך כי לישראל טענה חזקה יותר לפי הדין הבינלאומי משיש לפלסטינים על יהודה ושומרון.

• זכויות לאומיות: שוויון הנפש של המערב נוכח השחיתות העמוקה ברשות הפלסטינית בה שולט אש"ף, ומהדריסה השיטתית של זכויות האדם והחירות של הפלסטינים שבשמם היא פועלת.

עשרים שנה ויותר אחרי תחילת תהליך אוסלו, חושפת גליק נתיב חלופי לשלום, שגשוג ויציבות במזרח התיכון, המתבסס על החלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון.

קרולין גליק היא עורכת בכירה ובעלת טור בג'רוזלם פוסט. גליק גם עומדת בראש פרויקט הביטחון הישראלי במכון דיוויד הורביץ לשלום בלוס אנג'לס, ומכהנת כעמיתה בכירה לענייני המזרח התיכון במרכז למדיניות ביטחון בוושינגטון. בשנים 1994-1996 הייתה גליק חברה בצוות המשא ומתן של ישראל עם הפלסטינים.
היא מתגוררת עם משפחתה במבשרת ציון.

פרופסור ישראל אומן: "קריאת חובה לכל מי שרוצה להבין את מאה שנות הסכסוך האלים בין היהודים והערבים במזרח התיכון... אתם יכולים להסכים עם המסקנה הסופית או לא, אבל תהיו חייבים להוריד את הכובע בפני יצירה שניכרים בה שכל ישר, רהיטות, ידע מעמיק, היכרות עם העובדות וההבנה העמוקה של ההיסטוריה".

ניו־יורק פוסט: "גם אלו שמחווירים לנוכח המחשבה שישראל תספח את יהודה ושומרון יכולים ללמוד משהו מהנקודות שמעלה גליק.. שמתווה מה שעשוי להראות לרבים כנתיב טוב יותר לשלום".

דיוויד גולדמן, כותב ציביליזציות גוועות, אסיה טיימס: "אם אתם מתכוונים לקרוא השנה רק ספר אחד על המזרח־התיכון, זה צריך להיות הספר הזה".

מחיר: 64.00 ₪

ברוך הבא!

זוהי כניסתך הראשונה לשירות.