ספר לכל - רכש מוסדות

מיחידים ליחידה
מספר קטלוגי: 48-3608
תאריך יציאה: 9/2008
תיאור:

הספר מבוסס ברובו על עבודה לתואר דוקטור שעסקה באקלים הארגוני בקבוצה הבסיסית בצה"ל ובהשפעתו על תרבות הארגון ועל העמידה במטרותיו. המחבר הצליח לחדור את "בועת השתיקה" שבאקלים הארגוני ולעמוד על הדינמיקה של היחסים בין חברי הקבוצה ושל היחסים ביניהם ובין המפקד והמנהל. הספר מיועד למפקדים בתחילת דרכם, וממסקנותיו יכולים ללמוד גם מנהלים בדרגי הביניים בארגונים אזרחיים.
הדיון המרכזי של הספר הוא בסוגיית מבחן רגע האמת של היחידה הצבאית והוא עונה על השאלה: מה גורם לחברי הקבוצה לסכן את חייהם בעת מילוי פקודה של יציאה ממחסה והסתערות אל מול אש האויב. הספר מציג שלושה מודלים שיאפשרו למפקדים ולמנהלים לבחון את המתרחש בקבוצות שעליהם הם מופקדים.
המחקר שרובו נערך בשנות ה-90 מצביע על הזרעים שהנביטו על דפוסי ההתנהגות של לוחמים בקבוצה הבסיסית ושל מפרדים בדרגי הביניים שהפכו מאז למפקדים בכירים, ועל הקורא יהיה לשפוט כיצד הללו באו לידי ביטוי במלחמת לבנון השנייה.

יום טוב סמיה נולד בישראל ב-1954 למשפחת עולים מלוב. ב-1972 התגייס לצנחנים ושירת כמפקד במערך הלוחם עד לתפקיד אלוף פיקוד הדרום. משרת עד היום במילואים כסגן מפקד פיקוד הדרום. מאז שחרורו ב-2001 הוא פעיל בתחום העסקי, וכיום הוא מנכ"ל ונשיא חברת IC GREEN ENERGY העוסקת באנרגיה סולרית ובייצור דלקים ביולוגיים. בצד פעילותו העסקית הוא פועל בהתנדבות במיזמים חברתיים שונים.
בשנת 2004 סיים את לימודיו ומחקרו לתואר דוקטור לסוציולוגיה ולמדעי המדינה באוניברסיטת חיפה.


מחיר: 98.00 ₪

ברוך הבא!

זוהי כניסתך הראשונה לשירות.