ספר לכל - רכש מוסדות

בקולן: נשים בישראל בצל אובדן ומלחמות
מספר קטלוגי: 362-5666
תאריך יציאה: 1/2019
מספר עמודים: 238
תיאור:
ספר זה מביא את סיפוריהן של מי שלא תמיד רוצים לשמוע אותן, נשים שלא פעם שותקות בקשר למה שחוו בעקבות המלחמות: אלמנות צה"ל, בנות זוג של נופלים, אחיות שכולות, נשות פדויי שבי והלומי קרב, יתומות צה"ל, נכות צה"ל וחיילות שנקלעו למצבי קרב.

בקולן- נשים בישראל בצל אובדן ומלחמות מתחקה אחרי מסלול חייהן בעקבות האסון ומתמקד בהתמודדותן עם הפער המובנה בחברה הישראלית בין השכול הציבורי, המגולם בשיאו בטקסי יום הזיכרון, לבין התייחסות החברה לשכול הפרטי, שאזכורו מלווה לא פעם במבוכה הדדית.

עשרים ושבע הנשים שהתראיינו לספר מייצגות את כל המלחמות והמבצעים שאליהם יצאה ישראל: ממלחמת העצמאות ועד מבצע "צוק איתן", ואת כל גוני הפסיפס המרכיב את החברה הישראלית: יהודיות ובנות מיעוטים, ותיקות ועולות חדשות, עירוניות, בנות קיבוצים ומושבים, חילוניות ודתיות, אשכנזיות ובנות עדות המזרח, ונשים שבחרו להעתיק את חייהן אל מחוץ לגבולות הארץ.

זהו ספר חשוב, מרתק וראשון מסוגו, המתאר בכנות ובצלילות, ללא פאתוס וללא סגידה לחללים, לשכול או לגבורה, את עולמן וכאבן של הנשים שנותרו מאחור.

רות שפירא, ילידת פינלנד, היא עיתונאית ומתרגמת בכירה של ספרות יפה מהשפות הסקנדינביות. ב-2016 עוטרה כחברה במסדר "כוכב הצפון" השוודי המלכותי על תרומתה להפצת הספרות השוודית בישראל. בעבר כיהנה בתפקיד נספחת תרבות בשגרירות ישראל בסטוקהולם.

זה הספר השני מפרי עטה, קדם לו הממואר "הירח אותו ירח: אודיסיאה לווייטנאם" (2015).

שפירא התאלמנה במלחמת יום כיפור בגיל 24 והיא אם לבת.

מחיר: 118.00 ₪

ברוך הבא!

זוהי כניסתך הראשונה לשירות.