ספר לכל - רכש מוסדות

גבול בינינו וביניכם
מספר קטלוגי: 362-4657
תאריך יציאה: 1/2013
תיאור:
מתי "נולד" הסכסוך הישראלי-פלסטיני? האם זהו רק סכסוך לאומי או גם דתי?
- מה הן "סוגיות הליבה" השנויות במחלוקת בין ישראל לפלסטינים?
- מה קרה במו"מ בין ישראל לפלסטינים ביחס אליהן? האם ברק ואולמרט נתנו "הכול"?
- במה שונים האיומים כיום על ישראל מאלו שבעבר ומה המענה להם?
- האם תוכל ישראל לקיים מישטר דמוקרטי יחד עם שליטה בשטחים שכבשה ב-1967?
- מה החלופות המוצעות לרעיון שתי המדינות לשני העמים?


בימי שלום ובימי מלחמה, בבית ובחוץ, הסכסוך העיקש מצליח לבלבל גם את מי שכבר חי אותו שנים ארוכות. גבול בינינו וביניכם הוא ניסיון חדשני לצייר בלשון בהירה את התמונה המסועפת: ההתחלות, המתחים בין הצדדים ובתוכם, השחקנים, הגיאוגרפיה, הסכנות, הסיכונים, הסיכויים. גבול בינינו וביניכם מנסה להכניס סדר ב"בלגן" העצום הזה, ולהציג תמונה מעמיקה ושלמה.

הספר עשיר בכלי-עזר ויזואליים: מפות צבעוניות, צירי זמן, איורים, טבלאות ועוד. לאורך הספר פזורות מסגרות המוקדשות לאישים, לתנועות, ולמוסדות שטבעו את חותמם על הסכסוך. רשימה כרונולוגית של אירועים מסייעת למקם כל אירוע ברצף ההיסטורי. כל אלה הופכים את הספר לכלי חיוני מאין כמוהו ללימוד והבנה של תולדות הסכסוך.

אבל גבול בינינו וביניכם הוא יותר מזה: חלק מרכזי בו עוסק בפירוט בארבע סוגיות הליבה העומדות במרכז הסכסוך – גבולות, ביטחון, ירושלים ופליטים. כל סוגיה מוסברת בהקשריה ההיסטוריים ומוצגים לה פיתרונות מעשיים.

שאול אריאלי מצליח לעשות זאת בעזרת אוצר ידע בלתי נדלה ויכולת ניתוח מרשימה בבהירותה. הוא מביא איתו לכתיבת הספר הזה כישורים נדירים – נוסף לעברו הצבאי ולהיותו ראש מנהלת המשא ומתן במשרד ראש הממשלה, הוא צבר ניסיון עצום בהרצאות שנשא, בסיורים שהדריך, בראיונות שנתן, וכשותף פעיל לניסיונות (ולאכזבות) במשאים-ומתנים על הסדר קבע עם הפלסטינים.

גבול בינינו וביניכם נכתב לכול אלו החרדים לעתידה של מדינת ישראל והרואים את הצורך ביישובו של הסכסוך עם הפלסטינים.

שאול אריאלי שירת כקצין בכיר במערך הלוחם של צה"ל, בין היתר בחטיבת הצנחנים בתפקידי פיקוד שונים, וכמפקד החטיבה הצפונית בעזה. אריאלי היה ראש המִנהלת להסכם הביניים בתקופתם של רבין, פרס ונתניהו, וראש מִנהלת השלום בתקופתו של ברק. הוא חוקר בכיר ב"קרן לשיתוף פעולה כלכלי", מיוזמי ומובילי "יוזמת ז'נבה" וחבר הנהלת "המועצה לשלום ולביטחון".
אריאלי פירסם מאות מאמרים וארבעה ספרים על הסכסוך. הוא מרצה ומנחה סיורים אודות הסוגיות המרכזיות של הסכסוך ברחבי הארץ, ומרבה להתראיין אודותן באמצעי התקשורת, בארץ ובעולם.


מחיר: 118.00 ₪

ברוך הבא!

זוהי כניסתך הראשונה לשירות.