ספר לכל - רכש מוסדות

מוח חשיבה ויצירתיות
מספר קטלוגי: 35-1830
תאריך יציאה: 8/2009
תיאור:

מוח, חשיבה ויצירתיות הוא מבחר פרקים מתוך שני ספרים שפרסם המחבר:
ART, MIND AND BRAIN: A COGNITIVE APPORACH TO CREATIVITY
FRAMES OF MIND: THE THEORY OF MULTIPLE INTELIGENCES
הספר הראשון - עוסק בהתפתחות היכולת היצירתית של האדם, החל מניתוח ביצועיו של הילד הלומד שיר חדש וכלה בגאוניותו של מוצרט המחבר סמפוניה שלמה; מתיאור הולדת הדמיון הספרותי עד להשפעת הטלוויזיה על הילדים בדורנו.
המחבר יוצר ומבסס תיאוריה בתחום הפסיכולוגיה ההתפתחותית של האומניות, מביא ומפרש יצירות של ילדים וממצאים מתחום היצירה האמנותית - המוסיקה, הציור, הספרות והשפה, בצד תובנות מתחום מחקרים בפגיעה מוחית ובהשלכותיה.
בספר השני - מציג המחבר את התיאוריה שלו על ``האינטליגנציות המרובות``, תיאוריה שנולדה ממחקרים על הבסיס הביולוגי של האינטליגנציה והלמידה: לאדם יש שבע תבניות נפרדות של דרכי חשיבה (או שבע אינטליגנציות), ולכן טעות היא לחשוב שאפשר למדוד את האינטליגנציה האנושית בסולם אחד, ולכמת אותה במספר אחד המסמן את ה-IQ.
המחבר מגדיר את המושג אינטליגנציה, ודן באינטליגנציה המוסיקלית ובקשר שלה עם כישורים אינטלקטואליים אחרים; באינטליגנציה המרחבית והשימוש בה בהיבט האמנותי-חזותי; ובאופרציות קוגניטיביות כמו - שכל ישר, מקוריות, יכולת מטאפורית וחכמה.
הוארד גארדנר, עבד כנוירופסיכולוג עם חולים פגועי מוח וחקר את מבנה המוח האנושי. הוא פיתח תיאוריה פסיכולוגית על התפתחות היצירתיות, ועבר לצד היישומי - לחינוך.

מחיר: 75.00 ₪

ברוך הבא!

זוהי כניסתך הראשונה לשירות.