ספר לכל - רכש מוסדות

תחכמוני-מחברות הימן האזרחי
מספר קטלוגי: 222-2301
תאריך יציאה: 4/2010
תיאור:
ספר תחכמוני מורכב מחמישים פרקים, ממיטב הסיפור העברי בימי הביניים, פרי יצירתו הבלה של המספר והנוסע הגדול יהודה אלחריזי. המחבר המחבר נולד בספרד (1165), חי בפרובנס ונדד הרבה במזרח עד שמצא את מותו בחלב שבסוריה (1225).
בכל אחד מחמישים פרקיו של ספר תחכמוני המספר פוגש את הגיבור ומתוודע אל מעשי הקונדס המבדחים שלו שהם לפעמים גם רציניים באופן תהומי. את כל זה מספר לנו אלחריזי בפרוזה מחורזת מקסימה ובפסוקים המוצאים לעיתים קרובות מהקשרת המקורי תוך שהם משרתים באופן מופלא את הקשר החדש ואת הנרטיב הרענן תמיד. המפגש הקבוע בין שתי הדמויות מסתיים בכל פרק מפרקי הספר בפרידה שרק היא מאפשרת בעצם את המפגש המחודש המתרחש בפרק שאחר כך.
מה שמשתנה בין פרק לפרק, מלבד עצם הסיפור, הוא הנוף הגיאוגרפי, מקום המפגש. עצם ההצגה של הסיפור התרחשה כנראה במקום קבוע שעל שמו נקרא הז´אנר כולו בערבית, כור מחצבתו, מקאמה. גם המחברים של המהדורה הזאת, מורה ותלמידו, נפגשו וחזרו ונפגשו פעמים הרבה בין ירושלים וקיוטו שביפן עד שיצא הספר הזה מתחת ידם. יהודה אלחריזי שכתב את הספר כעשר שנים לפני מותו נדד הרבה בין מזרח ומערב, ובין ירושלים ובצרה בדרום עיראק, והוא בוודאי לא העלה בדעתי שדווקא המפגש ירושלים - קיוטו יהיה הגורם המזמן בהאתו של הספר הזה לעולם.

מחיר: 186.00 ₪

ברוך הבא!

זוהי כניסתך הראשונה לשירות.