ספר לכל - רכש מוסדות

האוכל מוכן
הוצאה: כתר
מספר קטלוגי: 10-540262
נושאים: ספרי בישול
תאריך יציאה: 3/2021
אלבומים
תיאור:

המטבח הפרטי של שרי אנסקי, אשר הקדישה את חייה להגדרת המטבח הישראלי, שימש עבורה ארכיון להתחקות אחרי מתכונים שנעלמו מהעולם, ומעבדת ניסוי של טכניקות עתיקות ומודרניות.
לאורך השנים ביקרה שרי בשדות חקלאיים, שווקים ברחבי הארץ והעולם, במטבחיהם הפרטיים של שפים מקצועיים ובמטבחים של נשים גדולות - סבתות עם ידיים מבורכות, ששמן יצא למרחקים בקרב הקהילות שאליהן השתייכו - ולמדה מהן את הסודות הכמוסים שתמיד שמרו לעצמן ולבנותיהן.
המתכונים בספר הזה הם מתכוני יסוד, שנמצאים בבסיס הזיכרון הקולקטיבי של רובנו.

היום יותר מתמיד, כשכל המדינה חזרה לבשל את הטעמים של הבית, ודווקא בזמן שהרשת הפכה לבליל אינסופי של מתכונים כאלה ואחרים, יש חשיבות רבה מתמיד לספר בישול אשר כל מתכון בו נחקר, הובן ונוסה אינספור פעמים עד שלוטש לכדי שלמות.

המתכונים בספר הזה יכולים ליצור עבורכם די־אן־איי טהור של מטבח ביתי: אוכל טוב של בית טוב. תמצאו בו סלט "פטוש" ירוק עם אבוקדו, מרק עוף שעד קץ הימים תהיו אסירי תודה על המתכון שלו, תערובת לקבב המושלם, מאפה פולנטה עם גבינת כבשים נמתחת, וצ'יפסים פריכים מבחוץ ורכים כמו פירה מבפנים. תוכלו למצוא מתכונים שיעלו דרך קבע על השולחן המשפחתי שלכם עם מנות כמו כנפי עוף מטוגנות על רוטב צ'ילי, ביף בורגיניון, אורז לבן מושלם, טורט דבש בסיר פלא, דייסת אורז וקרם קרמל אמיתי.


מחיר: 128.00 ₪

ברוך הבא!

זוהי כניסתך הראשונה לשירות.