ספר לכל - רכש מוסדות

גינגיס חאן
מספר קטלוגי: 1-2595
נושאים: ביוגרפיה
תאריך יציאה: 11/2010
תיאור:
השם מעורר אצל רבים אסוציאציה של ברברי קשוח וצמא דם הרוכב בראש כנופיה אכזרית של לוחמים נוודים למסע ביזה של עולם התרבות. אך האמת המפתיעה היא שג'ינגיס ח'אן היה מנהיג בעל חזון, שכיבושיו קישרו את אירופה הנחשלת בימיו עם התרבויות המשגשגות של אסיה והובילו לפריחה חסרת תקדים של טכנולוגיות, סחר ורעיונות. ג'ק ותרפורד הוא החוקר המערבי היחיד שזכה לחדור אל "הטאבו הגדול" של המונגולים - מקום הולדתו של ג'ינגיס ח'אן והאזור האסור שבו נקבר. ותרפורד מתחקה אחר סיפורם מעורר ההשתאות של האיש וצאצאיו, כיבושיו והדרך שבה שינו את פני העולם. ג'ינגיס ח'אן פיתח אסטרטגיות צבאיות וסוגי נשק מהפכניים, גבר בעזרתם על יריביו באסיה, הנחית מכה קשה על העולם האסלאמי והפך את האבירים עוטי השריון של אירופה לחסרי תועלת. בתוך עשרים וחמש שנה הקימו האיש ויורשיו אימפריה שהשתרעה מסיביר ועד הודו, מווייטנאם ועד הונגריה, ומקוריאה ועד הבלקן. אך בניגוד לדעה הרווחת, המונגולים לא הצטיינו בכיבוש צבאי בלבד אלא גם השכילו להנהיג שלטון מתקדם שהיטיב עם נתיניהם. ג'ינגיס ח'אן הציב את החוק מעל שלטונו שלו, הנהיג חופש דת, ביטל את העינויים וכונן סחר חופשי. המונגולים הכניסו לשימוש שטרות כסף ומערכות דואר בינלאומיים, ויצרו והפיצו טכנולוגיות ומוצרים חדשניים כמו הדפוס, התותח, המצפן והחשבונייה.
ג'ינגיס ח'אן הוא סיפור אמיתי על דרכו של אדם יוצא דופן, שהטביע את חותמו כמעט בכל תחום בחיינו כיום - מגבולות מדיניים, פוליטיקה, סחר ולבוש ועד אמנות, ספרות, שפה ומוזיקה. זהו דיוקן מסחרר וחסר תקדים של מנהיג גדול ושל מורשתו.
ג'ק ותרפורד הוא פרופסור אמריקאי לאנתרופולוגיה, המתמחה בעמים שבטיים ובתפקידם בהיסטוריה העולמית. חָקר קבוצות ילידיות בנות זמננו בבוליביה ובאמזונס, ובשנים האחרונות התמקד בתרבות המונגולית. על תרומתו לאומה זו הוענק לו ב-2007 הפרס הלאומי החשוב ביותר במונגוליה. ב-1994 זכה בפרס התקשורת מטעם הוועידה האמריקאית הלאומית של נוצרים ויהודים. ותרפורד חיבר ספרים רבים, בין השארWho Will Survive?:Savages and Civilization, על מלחמת התרבויות בימינו, ו-Native Roots: How The Indians Enriched America, על האינדיאנים ותרומתם לאמריקה. ג'ינגיס ח'אן היה רב־מכר בינלאומי ותורגם ליותר מעשרים שפות.

מחיר: 89 ₪

ברוך הבא!

זוהי כניסתך הראשונה לשירות.